Serwis informacyjny miejscowości Nowy Świat i okolic

Przerwana passa

Nie zawsze wszystko układa się po myśli. Wszystko ma swój koniec, jednak koniec jednego jest zbliżeniem do drugiego. Oby to nastąpiło jak najszybciej.

Tym tajemniczym wstępem wprowadzamy Was w arkany sprawy jaką jest pierwsza porażka Mewy Cigacice we wczorajszym spotkaniu klasy A OZPN w Zielonej Górze. Mecz był na wyjeździe ale nie u rywali a na boisku (stadion na Wyspiańskiego) w Zielonej Górze. Rywalem była TKKF Chynowianka Chynów, która znając potencjał Naszych piłkarzy przypuściła atak na Mewę w pierwszej połowie i wbiła trzy gole do przerwy (w 13, 30 i 41 minucie). Dowodem na to że się bronili przed naporem chynowiaków niech będzie żółta kartka naszego obrońcy K. Romańczuka. Mimo wszystko Nasi zagrali nie najlepiej w pierwszej połowie.

Druga połowa to inny rozdział. Mimo starań i wielkiej woli walki chynowiaki tak mocno byli zgrani że wszelkie ataki Mewy rozbijały się na ich murze. Skuteczność ich obrony była tak duża że nawet raz sędzia nie zdzierżył tego i ukarał ich za tą skuteczność rzutem karnym. Bez problemu wykorzystał go Karol Pudzianowski i strzelił dla Naszych gola w 55 minucie. Zapalczywość i waleczność chynowian gasił sędzia kartkami ale i tak nie udało się Naszym nic więcej wywalczyć. Mecz zakończył się wynikiem 3 – 1 (3 – 0) a w kartkach (2 – 2). Obie drużyny wykorzystały po 6 zmian zawodników.